Kotva
Nepřehlédněte
Přihlašujte se na Beethovenovy Teplice 2018
15.12.2017

V březnu 2018 teplická konzervatoř pořádá další, již 3. ročník soutěže Beethovenovy Teplice 2018. Více informací a elektronická přihláška na soutěž zde.

Těšíme se na Vaši účast!

Přihlašujte se na semináře v rámci DVPP!
15.12.2017

Konzervatoř, Teplice pro Vás připravila metodické akreditované semináře v rámci DVPP.

Více informací a elektronické přihlášky naleznete zde

 
 
Počítadlo
Online:
2

Dnes:
132

Posledních 7 dní:
2410

Posledních 30 dní:
8997

Celkem:
12031

Mapa webu
A
A
A

Základní informace


Konzervatoř v Teplicích byla založena v roce 1971. Jako jediná škola tohoto druhu v Ústeckém kraji je logicky v centru pozornosti jak případných zájemců o studium, tak potenciálních zaměstnavatelů absolventů, tedy symfonických orchestrů (nejen domácí Severočeské filharmonie), hudebních divadel severočeského regionu (valnou část obou divadelních orchestrů tvoří právě tepličtí absolventi), Základních uměleckých škol atd. Z absolventů školy se rekrutovalo mnoho vynikajících profesionálů nejen na poli interpretačním (a to ne jenom v oblasti tzv. hudby „vážné“, ale i např. na poli jazzové scény), ale i v oblasti hudebně-teoretického působení.

Akční rádius výuky se postupně rozšiřuje: mezi relativně nové obory můžeme počítat kompozici, výuku zobcové flétny, saxofonu, nově je otevřeno oddělení populárního zpěvu, o jehož studium bývá každý rok velký zájem.

Konzervatoř v Teplicích se může každým rokem prokazovat kvalitními výstupy své činnosti. Školu reprezentuje nejen vynikající školní symfonický orchestr, ale i pěvecký sbor, řada komorních souborů a hudebně-divadelních produkcí. Skvěle se vyprofiloval školní big band, o čemž svědčí celá řada jeho úspěšných vystoupení i víceré ocenění na Mezinárodním soutěžním hudebním festivalu v České Kamenici (1. i 2. místo ve zlatém pásmu). V letech 2015 a 2016 jsme byli spolupořadateli mezinárodní klarinetové soutěže „Czech Clarinet Art“, v roce 2016 začínáme i s vlastní národní klavírní soutěží „Beethovenovy Teplice“. Od roku 2010 pak každý rok zamíří cca 200 mladých hráčů na zobcovou flétnu na již tradiční soutěžní přehlídku s mezinárodním dosahem „Teplické flautohry“, která je další významnou a viditelnou vizitkou naší konzervatoře.

O studium na Konzervatoři v Teplicích je kontinuálně velký zájem. Trvalým cílem naší školy je příprava vynikajících profesionálů schopných uplatnění v životní praxi. Řada z absolventů již vykonala úspěšné konkurzy na místa orchestrálních hráčů v našich významných orchestrech a divadelních souborech. Také velká část hudebních pedagogů na všech úrovních školství v rámci ústeckého regionu jsou absolventi teplické konzervatoře.

Přihlášení