Kotva
Nepřehlédněte
Přihlašujte se na Beethovenovy Teplice 2018
15.12.2017

V březnu 2018 teplická konzervatoř pořádá další, již 3. ročník soutěže Beethovenovy Teplice 2018. Více informací a elektronická přihláška na soutěž zde.

Těšíme se na Vaši účast!

Přihlašujte se na semináře v rámci DVPP!
15.12.2017

Konzervatoř, Teplice pro Vás připravila metodické akreditované semináře v rámci DVPP.

Více informací a elektronické přihlášky naleznete zde

 
 
Počítadlo
Online:
3

Dnes:
132

Posledních 7 dní:
2411

Posledních 30 dní:
8998

Celkem:
12031

Mapa webu
A
A
A

Big band teplické konzervatoře


Big band teplické konzervatoře vznikl z iniciativy studentů žesťového oddělení. Z počátku organizaci zkoušek a notový materiál obstarával profesor Miroslav Polák. Po prvním roce fungování převzal vedení profesor Lukáš Čajka, který vede soubor dodnes. Hra v big bandu ve formě školního předmětu má za úkol vychovávat schopné hudebníky pro toto specifické těleso – učit swingovému frázování, práci v sekcích a mimo jiné položit základy disciplíny potřebné pro budoucí uplatnění ve větších hudebních tělesech. Big band teplické konzervatoře rozvíjí schopnosti i posluchačům pěveckého populárního oddělení, které pravidelně doprovází.

Big band je schopen interpretovat různé hudební styly, a díky tomu je repertoár velmi rozmanitý. Od skladeb swingových orchestrů Glenna Millera, Artieho Shawa či Bennyho Goodmana po jazzrockové skladby a pop.

Big band teplické konzervatoře pravidelně účinkuje na plesech v ústeckém kraji a na kolonádních koncertech v Teplicích. Účastní se také jazzových festivalů v České Lípě (Sjezd Swingařů) , Roudnici nad Labem (Swingové hody) či v České Kamenici (Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice). Z tohoto festivalu v České Kamenici si soubor přivezl řadu ocenění. Cena pro kapelu - 1. místo ve stříbrném pásmu (2010), 2. místo ve stříbrném pásmu (2012), 1. místo ve zlatém pásmu (2014), 2. místo ve zlatém pásmu (2015). Ocenění za instrumentální sólové výkony získali: Jan Priwitzer (saxofon), Petr Kubík (klarinet), Zuzana Čajková (klarinet) a Kateřia Škardová (klarinet).
Členové souboru Repertoár

 

Videoukázky:
Big band teplické konzervatoře - Fascinathing Rhythm (G.Gershwin, arr. S.Nestico)
Big band teplické konzervatoře - Time of My Life (Dirty Dancing)
Big band teplické konzervatoře - Hvězdy jako hvězdy (verze Lucie Bílé)

Přihlášení