Vladimir Gončarov
Náplň práce: Pohybová výchova, Operní herectví
Vladimir Gončarov je ruské národnosti, narodil se v ruském Krasnodaru.
V deseti letech začal studovat konzervatoř v Alma-Atě v Kazachstánu, pak přestoupil na Permskou státní baletní konzervatoř do Permu v Rusku, kterou absolvoval.
První angažmá získal v Akademickém divadle P. I Čajkovského v Permu (Permskij akademičeskij teatr opery i baleta imeni P. I. Čajkovskogo), kde vystupoval v rolích například jako Rudovous (Labutí jezero), Madge (La Sylphide), Víla Karabos (Spící krasavice), Drosselmayer (Louskáček) a další.
V sezóně 1997/98 působil jako sólista Velkého divadla v polské Poznani (Teatr wielki Stanislawa Moniuszki w Poznaniu), kde tančil mj. Jinocha v baletu Sylfidy.
Od listopadu 1998 je sólistou baletu Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Vytvořil zde řadu rolí klasického i moderního repertoáru: Albert (Giselle), Princ, Rudovous (Labutí jezero), Romeo (Romeo a Julie), Princ Desirée (Spící krasavice), Girej (Bachčisarajská fontána), Čaroděj (Aladin), Escamillo (Carmen), bratr Honzy, Lucifer (Z pohádky do pohádky), Peer Gynt (Peer Gynt), Coppélius (Coppélia), mladý Casanova (Casanova), Princ Louskáček, strýček (Louskáček), Raymond Asso (Edith – vrabčák z předměstí), Čoban (Cikánské kořeny/í), Partajník (Café Aussig), Espada (Don Quijote) a další.
Hostuje s baletním souborem i samostatně po republice i v zahraničí, např. Státní opera Praha (Romeo a Julie), Městské divadlo Brno (Nedbaloviny).
V roce 2010 připravil pro SDOB experimentální scénické představení "Zahrada soch" složené z poezie Ireny Žantovské, poprvé bylo uvedeno v Praze na otevření festivalu „Za vodou" v červnu 2009. V témže roce vytvořil choreografii k představení Modrý květ v německém Freibergu - Mittelsächsisches Theater Freiberg/Döbeln (Die Blaue Blume). V roce 2011 a 2012 vytvořil představení "Baletní miniatury" a "Baletní miniatury II".
Poslední dobou se věnuje také taneční choreografii a pohybové spolupráci v inscenacích SDOB (La nozze di Figaro, Otello, Komedianti, Lakmé, La Traviata, Cosi fan tutte, Giuditta, Limonádový Joe, Krásná Helena, Zvonokosy, Casanova).
Kromě taneční a choreografické činnosti od roku 2010 učí na Teplické konzervatoři pohybovou výchovu a operní herectví.
Za roli Čobana v představení Cikánské kořeny/í se mu dostalo ocenění Ceny Thálie za rok 2008 (Z vyjádření poroty: Vladimír Gončarov se v titulní roli Čobana představil jako vyzrálý tanečník. Zachycuje jiskru a choreografický rozptyl inscenace, kde se prolínají prvky stylizovaného folkloru a pohybové zkratky se spontánním projevem. Gončarov se oddal temperamentu a výraznému rytmu tanečních variací, které navíc obdařil silným charizmatickým projevem.)
Taky v roce 2008 za roli Čobana v představení Cikánské kořeny/í získal Cenu za nejlepší sólistický výkon na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby 2008.
V roce 2011 zvítězil v anketě Severočeského Metropolu, a stal se tak osobností roku Ústeckého Kraje v kategorii kultura.
V roce 2013 obdržel Cenu hejtmana Ústeckého kraje v oblasti kultura.
Email: goncarov@konzervatorteplice.cz